Według opublikowanego niedawno raportu Eurostatu, województwo zachodniopomorskie znalazło się wśród najczęściej odwiedzanych przez turystów regionów w Europie.

Według opublikowanego przez Eurostat raportu powstałego na podstawie danych pochodzących z 2015 roku województwo zachodniopomorskie oraz Małopolska były najczęściej odwiedzanymi przez turystów regionami w Polsce. Polskim liderem rankingu zostało Pomorze Zachodnie, gdzie w roku 2015 turyści wykupili w sumie 12,3 mln noclegów. Drugim polskim regionem uwzględnionym w rankingu Eurostatu była Małopolska z wynikiem 10,9 mln wykupionych noclegów. Z danych statystycznych udostępnionych przez Eurostat wynika, że województwo zachodniopomorskie może się poszczycić większą liczbą wykupionych noclegów niż Malta, popularne kurorty w Bułgarii czy też cała Litwa i Łotwa razem wzięte.

Cieszymy się oczywiście z wyników osiągniętych przez Pomorze Zachodnie oraz z tego, że także nasz ośrodek wypoczynkowy Iguana oferujący komfortowe domki letniskowe nad morzem przyczynia się do rosnącej popularności całego regionu zachodniopomorskiego wśród polskich i europejskich turystów. Podkreślić trzeba jednak także to, że mimo imponujących danych, polskie regiony są w dalszym ciągu pod względem liczby turystów zdecydowanie w tyle za największymi europejskimi potentatami branży. Dla porównania, w tym samym 2015 roku, na Wyspach Kanaryjskich wykupiono 94 mln noclegów, w regionie Paryża 76.8 mln, a w hiszpańskiej Katalonii 75.5 mln noclegów.

Szczegółowy raport Eurostatu dotyczący liczby wykupionych noclegów w 2015 w różnych regionach Europy znajduje się tutaj