Rozpoczyna się remont latarni morskiej w Jarosławcu. Wszystkich tych, którzy planują spędzenie wakacji w Jarosławcu uspokajamy, latarnia morska będzie w czasie wakacji szkolnych dostępna dla turystów.

W ramach przeprowadzanych prac remontowych zabytkowe mury latarni zostaną poddane dezynfekcji i odsalaniu, zostaną wzmocnione i uzupełnione historyczne cegły i zaprawy. W czasie remontu wymieniona zostanie także stolarka okienna, wentylacja, wymienione zostaną drzwi, drewniane stopnie, a także naprawione zostaną uszkodzone elementy balustrady i podchwytów. Remont latarni morskiej w Jarosławcu potrwa do 20 listopada 2018.

Co istotne, prace remontowe jarosławieckiej latarni morskiej mają być prowadzone w taki sposób, żeby umożliwić turystom zwiedzanie obiektu w czasie trwania wakacji szkolnych. Jednak od początku września latarnia będzie najprawdopodobniej całkowicie wyłączona z użytkowania.

Latarnia morska w Jarosławcu jest bez wątpienia jedną z największych atrakcji nie tylko Jarosławca, ale także całego regionu. Została wybudowana w pierwszej połowie dziewiętnastego wieku. Jest jedną z jedenastu stacji brzegowych systemu AIS-PL na polskim wybrzeżu. Więcej informacji o latarni morskiej w Jarosławcu znajdziesz tutaj.

 


Źródło: propertydesign.pl