Wypoczynek w domkach letniskowych wielu osobom kojarzy się z ośrodkami z lat ’80 czy ’90 ubiegłego wieku. Jednak rzeczywistość jest zupełnie inna, a obecny standard domków letniskowych nie tylko w niczym nie przypomina stanu z przełomu wieku, a nawet więcej, bowiem domki letniskowe coraz częściej swoim standardem co najmniej dorównują średniej klasy hotelom.

To prawda, że wciąż jest wiele starszych ośrodków wypoczynkowych, które straszą turystów i wymagają gruntownej modernizacji. Jednak coraz więcej polskich ośrodków wypoczynkowych swoim standardem nie odbiega od najlepszych wzorców z zachodniej i południowej Europy. Standard domków letniskowych nad Bałtykiem coraz częściej można określić jako bardzo wysoki i luksusowy, a przy tym wypoczynek w wynajętych domkach jest – w porównaniu z innymi obiektami noclegowymi – z reguły pod względem cenowym niezwykle konkurencyjny. Nie dziwi więc fakt, że wiele ośrodków wypoczynkowych nad Morzem Bałtyckim posiada zarezerwowanych większość domków nawet na kilka miesięcy przed rozpoczęciem sezonu turystycznego.


Domki letniskowe Jarosławiec – komfortowe domki w Jarosławcu nad morzem >> Zobacz ofertę

 

Większość nowoczesnych domków letniskowych nad morzem obecnie posiada oddzielne sypialnie i salon z wygodnymi kanapami, telewizorem z płaskim ekranem i wieloma innymi wygodami. W obecnym standardzie domków letniskowych znajdują się, na przykład:

  • komfortowa łazienka
  • wyposażony aneks kuchenny z kuchenką, lodówką, mikrofalówką, kompletem naczyń kuchennych, garnków i zastawą
  • jedna lub dwie oddzielne sypialnie oraz salon
  • pralka automatyczna
  • bezpłatny dostęp do internetu wi-fi
  • na wyposażeniu domków znajduje się zazwyczaj sprzęt plażowy (parawany, koce, leżaki) oraz meble ogrodowe
  • na terenie ośrodka często możemy znaleźć plac zabaw dla dzieci i miejsce do grillowania, a także wygodny i bezpieczny parking dla samochodów.