Domki letniskowe cieszą się nad polskim morzem coraz większą popularnością. Dlaczego tak się dzieje? Odpowiedź na to pytanie jest prosta. Domki letniskowe zyskują popularność dlatego, że standard domków jest coraz wyższy, a koszt wynajmu domków letniskowych jest – w porównaniu z hotelami i innymi obiektami noclegowymi – niezwykle konkurencyjny.

Tanie domki nad morzem są rzeczywistością czy fikcją? Analizując koszt wynajmu domków letniskowych – przy założeniu, że wakacje spędzamy w gronie rodzinnym lub koleżeńskim – i porównując go z innymi miejscami noclegowymi można dojść do wniosku, że domki letniskowe są tanią noclegową alternatywą nad polskim morzem. Jeśli do tego dodamy rosnący standard domków letniskowych, porównywalny z apartamentami i hotelami, wakacje w ośrodkach wypoczynkowych oferujących wynajem domków letniskowych będą atrakcyjne nie tylko pod względem poniesionych kosztów, ale także samego komfortu wypoczynku.

Tanie domki nad morzem – ile tak naprawdę kosztuje wynajem domków nad Morzem Bałtyckim?

Koszt wynajmu domków letniskowych nad Morzem Bałtyckim uzależniony jest od kilku głównych czynników, takich jak standard domków, miejscowość, odległość od plaży, długość oraz termin wynajmu. Przykładowo koszt wynajmu domków letniskowych w naszym ośrodku Iguana w Jarosławcu wynosi od 140 zł za dobę w sezonie niskim do 390 zł za dobę w sezonie wysokim. Jest to cena standardowa, bez zniżek typu oferty first minute lub last minute. Biorąc pod uwagę, że domek jest przeznaczony do komfortowego przebywania w nim nawet 6 osób, to koszt wynajmu, przy założeniu, że w domku mieszka właśnie 6 osób, wynosi od około 25 do 65 zł za osobę. Jeśli wziąć pod uwagę standard naszych domków – jest to cena niewątpliwie niezwykle atrakcyjna i zachęcająca do spędzenia wakacji właśnie w ośrodku oferującym wynajem domków letniskowych.


Domki letniskowe Jarosławiec – komfortowe domki w Jarosławcu nad morzem >> Zobacz ofertę

 

Zalety wypoczynku w domkach letniskowych

Niski koszt wynajmu domków letniskowych, zwłaszcza przy spędzaniu wakacji w kilkuosobowym gronie rodzinnym lub koleżeńskim, to nie jedyne zalety domków. Innymi zaletami jest większa ilość miejsca, nie tylko wewnątrz domków, ale także wokół nich, bowiem w najbliższej przestrzeni wokół domków letniskowych niemal zawsze znajdziemy wolną przestrzeń do rozpalenia grilla, ogniska czy rozłożenia leżaka. Domki letniskowe to także możliwość wygodnego przyrządzania własnych posiłków w doskonale wyposażonych aneksach kuchennych i dzięki temu niemałej oszczędności w porównaniu z noclegami w hotelach, gdzie jesteśmy zmuszeni do stołowania się w restauracjach i barach, które w polskich kurortach nadmorskich są, zwłaszcza w sezonie wysokim, nie tylko bardzo oblegane ale też stosunkowo drogie. Domki letniskowe to także, w porównaniu z hotelami czy pensjonatami, zdecydowanie więcej swobody, przestrzeni, intymności i wolności co przekłada się na wyższy komfort wypoczynku.