Sezon turystyczny 2017 w Jarosławcu już za nami i przyszedł czas na pierwsze podsumowania. Zobacz jak okiem jarosławieckich ratowników wyglądały w tym roku kwestie związane z bezpieczeństwem na jarosławieckiej plaży.

O podsumowanie kwestii związanych z bezpieczeństwem na na plaży w Jarosławcu w sezonie 2017 pokusił się Krzysztof Lewandowski, Koordynator ds. ratownictwa Wodnego w Jarosławcu. Jakie według niego, pod względem bezpieczeństwa nad wodą, były to wakacje w Jarosławcu?


Domki letniskowe Iguana – tanie domki nad morzem w Jarosławcu

>> ZOBACZ OFERTĘ <<


Przede wszystkim należy podkreślić, że bilans tegorocznego lata na plaży w Jarosławcu jest bardzo dobry, bo nie mieliśmy na naszej plaży żadnego utonięcia. Jest to bez wątpienia zasługa naszych ratowników, którzy doskonale wykonywali swoją pracę, w ponad 30 przypadkach pomagali w wodzie osobom, które znalazły się, często niemal na własne życzenie, w stanie bezpośredniego zagrożenia życia. Tak częste przypadki tonięć wynikały, między innymi, z bardzo silnego wiatru, który nader często doskwierał w tym roku urlopowiczom nad polskim morzem, a także dużej lekkomyślności plażowiczów, którzy widząc czerwoną flagę na plaży strzeżonej przemieszczali się na plaże niestrzeżone.

Bezpieczeństwo na plaży w Jarosławcu – podsumowanie sezonu 2017 w skrócie:

  • nad bezpieczeństwem plażowiczów w Jarosławcu czuwało 24 ratowników;
  • uratowano z wody 32 osoby, w tym dzieci, które znalazły się w stanie zagrożenia życia;
  • nie było żadnego przypadku utonięcia;
  • kilkanaście razy ratownicy zajmowali się poszukiwaniami pozostawionych na plaży bez opieki dzieci;
  • ratownicy podejmowali też działania prewencyjne: prowadzili akcję Trzeźwość nad wodą, rozdawali opaski dla dzieci z miejscem na numer kontaktowy do opiekunów oraz ulotki Dekalog plażowicza.

Pełne podsumowanie tegorocznych wakacji nad wodą w Jarosławcu znajdziecie na stronie internetowej gminy Postomino – tutaj.

 

Źródło: www.postomino.pl